49 yıllığına ihaleye çıkarılmıştı.. Club Med için Belediye ihaleye girecek mi?

Foça Belediye Başkanı Gürbüz, ihale kararı alınan Fransız Tatil Köyü için ihaleye gireceklerini söyledi. Çalışmalara ilişkin bilgi veren Belediye Başkanı Gürbüz, “Meclis üyeleriyle değerlendirme yapıyoruz, yarın da bir toplantı yapacağız. Büyük ihtimal ihaleye gireceğiz. Belediye olarak değil ama ortak protokol olarak Foçalılarla ve yatırımcılarla hareket edeceğiz” dedi.

49 yıllığına ihaleye çıkarılmıştı.. Club Med için Belediye ihaleye girecek mi?
18 Şubat 2021 - 12:47 - Güncelleme: 18 Şubat 2021 - 13:10
Gerçek İzmir'den Mehmet İşler'in haberine göre, Foça Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Fatih Gürbüz, Türkiye’nin ilk tatil köyü olan ve 1967 yılından 2005’e kadar hizmet veren, ‘Fransız Tatil Köyü’ ismiyle de bilinen Club Med için ihale kararı alınması sonrasında açıklamalarda bulundu.
Yıllardır birçok defa ihale kararı alınan fakat aktifleştirilemeyen tesis için daha önce de, “Belediye olarak talibiz” çıkışını yapan Belediye Başkanı Gürbüz yine net ifadeler kullandı.

ORTAK PROTOKOL OLARAK İHALEYE GİRECEĞİZ

Başkan Gürbüz, “Meclis üyeleriyle değerlendirme yapıyoruz, yarın da bir toplantı yapacağız. Büyük ihtimal ihaleye gireceğiz. Belediye olarak değil ama ortak protokol olarak Foçalılarla ve yatırımcılarla hareket edeceğiz. Onlar da girmeyi düşünüyor. Turizm işi yapanlarla hareket edeceğiz. Yarın daha da netleşecek. Foça’da yine kaliteli turizm yapılacaktır. Bize kaynak sağlayacaktır. Orası da hak ettiği değeri bulacaktır” diye konuştu.  

NE OLMUŞTU?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yatırımcılar için yaptığı duyuruda bilgiler verildi. Daha önce de ihale yapılan tesisin yeniden faaliyete geçirilmesi için çalışmalar devam ederken geçici teminat bedelinin 3 milyon TL olacağı belirtildi. İşletme hakkının 49 yıllık olacağı da aktarılırken pazarlık usulüyle yapılacak ihale için son teklifin 20 Nisan Günü saat 18:00’e kadar verilmesi gerektiği ifade edildi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum